Yasal Uyarı

Dr. Melek Küçük web sitesi bir sağlık sitesidir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.

Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

Yasa gereği bu sitede, hastaların tedavi öncesi ve tedavi sonrası resimleri yayınlanmamaktadır. Bu sitede anlatılan tüm işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sağlıklı ve doğru sonuç almak için mutlaka konuyla ilgili bir uzman doktora başvurunuz.

Dr. Melek Küçük sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki bilgilerin teyidi için sahibine soru sorulabilir.

Bu sitede verilen bilgiler, sahibinin bilimsel tecrübeleri ve tıbbi bilgilerini içermekte değildir. Burada verilen bilgilere dayanarak başkaları tarafından uygulanan tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez.

Burada verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama, tedavi ya da ameliyat için yol gösterici ya da dayanak olamaz.Site sahibinin tanı ve tedaviler hakkında bilgileri, fikirleri veya uygulamaları, yeni bilimsel gelişmelere paralel olarak değişebilir.Bu sayfalardaki bilgiler, konu ile ilgili bir uzmanla görüşmenin ya da muayenenin yerini tutmaz. Buradaki bilgiler, tüm hastalar için geçerli bir uygulama rehberi değildir. Ayrıca bir tedavi için tüm seçenekleri içermeyebilir. Bu sitede ya da aynı isim’e sahip olduğunu iddia eden ve kabul eden kişi ya da kişilerin beyanı esastır. Her hangi bir siteye kontrol dışı yazı yazılması durumunda dahi site sahibi kesinlikle sorumlu kabul edilemez.

Bu siteye giren ve okuduklarını uygulayan kişiler site sahibini asla dava edemez.

Site ziyaretçileri soru sorma formları, yada e-mail yolu ile site kurucusuna soru sorabilirler; bu sorulara sadece genel bilgiler seklinde cevap yazılmaktadır, sorulara cevap olarak reçete yerine geçebilecek ilaç tavsiyesi yapılmamaktadır, ilaç ismi verilmemektedir.

Bu site kişisel yada ticari bir site değildir, site kurucusunun yaptığı tedavilerin, kliniğin tanıtımı amacıyla yada maddi gelir elde etmek amacıyla oluşturulmamıştır. Sitenin oluşturulması sırasında hiç bir firmadan maddi destek alınmamıştır. Siteye hiç bir şekilde reklam alınmamaktadır. Bu web sitesinin tek kuruluş amacı, internetin de asıl fonksiyonu olan, bilginin ücretsiz paylaşımı ve toplumun bilgilendirilmesidir. Site, bu sebeple, sadece ülkemizdeki toplumsal gelişime katkıda bulunmak amacıyla, hiç bir karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır.

Siteye erişim serbest ve anonimdir.

Site içeriği sürekli güncelleştirilmeye çalışılmaktadır. Yine de sitedeki hiç bir yazının tam ve eksiksiz olduğu garanti edilmemektedir. Sitedeki herhangi bir konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olmak için bir uzman doktora başvurmalısınız.

Sitede sunulan içerik, grafik, görüntü, video, link, bilgi ve diğer materyaller, yalnızca (18 yas ve üzeri) ziyaretçileri aydınlatma ve bilgilendirme (girişimsel müdahaleler, uygulamalar, kullanılan ilaçlar ve cihazlar hakkında bilgilendirme) amacı taşımaktadır; herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu amaçla tüm tedavi alternatifleri, girişimsel ve girişimsel olmayan yöntemler hakkında bilgiler verilmekte.

Bu sitedeki bilgiler hiç bir şekilde herhangi bir hastalığa tanı konması yada tedavisinin yapılması amacıyla kullanılamaz. Sitenin içeriği, bahsedilen estetik operasyonları ve kozmetik uygulamaları gerçekleştirmeye yönelik profesyonel anlamda öğretici bilgiler değildir. Ehli olmayan kişilerin buradaki bilgilerden yararlanarak uygulayacakları girişimlerin sonuçlarından site sahibi asla sorumlu değildir.

Bu sitedeki bilgiler kesinlikle doktor muayenesinin yerine geçmez. Gerçek bir muayene, teşhis ve tedavi için, hasta ve doktorun bir araya gelmesi ve tam bir fizik muayene yapılması, gerekiyorsa bazı tahlil ve filmler istenmesi gerekir.

Bu sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten site sahibinin yasal sorumluluk altında asla değildir.

Sitede, tüm estetik uygulama ve medikal cihazlar hakkında bilgi verilirken mümkün olduğu kadar, o uygulama, ameliyat ya da medikal cihazın tüm alternatifleri hakkında da bilgi verilmeye çalışılmıştır. Tüm yazılar sık sık güncellense ve tüm alternatifler hakkında bilgiler verilse de, bu sitede verilen bilgilerin tamamıyla güncel ve eksiksiz olduğu garanti edilemez.

Site ziyaretçileri, siteyi kullanmaya başladıklarında yukarıda yazanları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.