Dermaroller
Mikroiğneleme yöntemi ile akne ve diğer cilt izlerinin giderilmesi cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması...

Dermaroller  üzerinde  çok sayıda ince titanyum iğnelerden oluşan silindir şeklinde bir aletdir. Bu aletin cilt üzerinde gezdirilmesi ile cilt altında mikron düzeyinde delikler açılıp cilt altı dokuda  mikrohasarlar oluşur. Cilt tamir mekanizmaları  ile bu hasar onarılırken bir taraftan cilt altı dokusu kalınlaşır ve diğer taraftan yüzeydeki  gözenekler  sıkılaşır.

Dermaroller ciltteki gözeneklerin sıkılaştırılması dışında cilt yüzeyindeki  çökük izlerin hafifletilmesi  ve giderilmesinde de kullanılır.Ayrıca cilt altına açılan deliklerden  ilaç da gönderilebilir.

Dermaroller  öncesi cilt dezenfektanla silinip temizlenir  ve acıyı azaltmak için uyuşturucu krem uygulanır.Ciltteki nedene yönelik olarak 0.5mm,1mm,1.5mm, 2mm  derinlik belirlenerek  işlem yapılır ve sonrasında  yatıştırıcı, nemlendirici krem ve güneş koruyucu sürülür.

İşlem sonrası ciltte kızarıklık hafif bir ödem ve yanma hissedilir.Bu durum  1-2 günde toparlar  fakat cilt altı dokuda tamir süreci  ve yara iyileşmesi devam eder.Bu esnada güneşe maruz kalınırsa lekelenme oluşabilir .Güneş koruyucuyu işlem sonrasında  da bir müddet kullanmak gerekir.

Dermaroller  ciltteki sorunun durumuna göre   iki haftada bir ortalama 4-5 seans   yapılır. İşlemin yan etkileri  arasında en önemlisi enfeksiyondur.Enfeksiyonu engellemek için bu aletler  tamamen kişiye özel ve steril olmalıdır.