Saç Mezoterapisi
Saç dökülmelerinin durdurulması ve yeni saç çıkışının sağlanması, saç telinin kalınlaşması ve parlaklık kazandırılmasında kullanılan yöntemdir

Saç dökülmesi hem kadın hem erkeklerin en sık yaşadığı sorunlardan biridir. Kadınlardaki saç dökülmesi  nedenleri   en sık emzirme,kansızlık,vitamin eksiklikleri, mevsimsel iken erkeklerde androgenetik (erkek tipi)saç dökülmesidir.

Saç mezoterapisinde saçın dökülmesini engelleyen saçın yapısına katılan ilaçlar, aminoasitler, vitamin ve mineraller kullanılır.Bu işlem saçlı derinin içerisine ilaç enjeksiyonu şeklinde çok ince uçlu iğnelerle yapılır.Mezoterapide saçın dökülmesinin azalması yanında saçın kalitesi artar uzaması hızlanır.

Genellikle saçın durumuna göre değişmekle birlikte ilk ay haftada  1 seans daha sonra  2 haftada bir ve 3 haftada bir seans yapılır. Ayda bir seans saç düzelinceye kadar  devam edilir.Erkek tipi saç dökülmesinde genetik saç dökülmesi olduğu için belli aralıklarla devam edilirse mevcut saçlar korunmuş olur.

Saç  mezoterapisi sadece saç dökülmesinde değil normal saçlara da belli aralıklarla yapılarak saçların  kalitesi artırılabilir. İşlem sonrası saçlarda bir parlaklık canlılık volüm hissedilir.

Strese bağlı  bölgesel saç kayıplarında da diğer  tedavilere destek olarak mezoterapi  yapılabilir.Yeni çıkan saçların tekrar dökülmesini  engelleyebilmektedir.

Mezoterapide  cilt içerisine seri giriş yapan özel aletler kullanıldığından ağrı acı son derece minimumdur.İşlem sonrası  ilk gün enfeksiyon açısından banyo yapılmaz.

Mezoterapi kesin kontrendikasyon olmamakla birlikte  gebelere, kanama hastalığı olanlara, ciltte enfeksiyonlu bölgelere  yapılmaz.