Ameliyatsız Yüz Germe
Cilt içerisine eriyebilen asıcı gerginleştirici iplerle cilt sarkmalarının toparlanması sağlanır

             Yaşlanmayla birlikte cildimizin destek dokusu dediğimiz bağ dokusundaki kollagende azalmalar başlar.Bunun bir sonucu olarak ta cilt gevşemeye ve aşağı  doğru sarkmaya başlar.Yuvarlak veya oval olan yüz hatlarımız giderek kare ve dikdörtgen hale gelir.Göz altında çukurlaşmalar, yanak bölgesinde hacim kaybı çenede küçülme ve çene hattında  düzensizlikler oluşur.

            Cildi yukarı doğru toparlamak yanak ve orta yüze hacim kazandırmak , çene ovalliğini yeniden kazanmak ve   cilt kalitesini artırmak için artık  ameliyatsız  yeni  yöntemler geliştirilmiştir.Cilt altına eriyebilen özel iplikler koyarak  cildin  toparlanması  ve gerilmesi  sağlanmaktadır.İpler ciltte yaklaşık 6-8 ayda erimekte fakat  erirken  dokuda  oluşturduğu etki  ve uyarı 2 yıl kadar devam etmektedir.

               Uygulama  tamamen yapılacak bölgenin kremle uyuşturulması  ile steril bir şekilde herhangi  bir kesi  dikiş olmadan özel iğneyle yapılmaktadır.Acı yok denecek kadar azdır ve toplam süresi  30 dkdır.İşlemden sonra hasta  normal sosyal yaşamına geri dönebilmektedir.işlemin etkisi yapıldığı an bile gözle görülür bir düzelme sağlamakta  fakat en iyi etki 3. Ayda görülmektedir.

               İpler biyouyumlu  yani dokumuzla uyumlu eriyebilen ve ameliyatta da kullanılabilen ipler olduğundan herhangi bir yan etkisi yoktur.

               İplerin bir başka kullanımı da ince kırışıklıklar,sıkılaşma, cildi toparlamadır.Bölgesel olarak kazağı,dudak üstü çizgileri gıdı boyun toparlanması dekolte  bölgesi  kol sıkılaşması şeklinde de yapılabilmektedir.

             İple yüz germenin ameliyata göre en büyük avantajı  istenilen sayıda tekrarlanabilmesidir.Kesi ,iz olmaması,işlem sonrası  normal hayata devam edebilmesi, anatomik yapılara damar kas sinirlere hasar vermemesi diğer  üstünlükleridir.