Kimyasal Peeling
Yüzde sivilce, güneş, doğum ve diğer lekelerinin giderilmesinde, ince kırışıkların giderilmesi, cilde parlaklık canlılık kazandırılmasında kullanılır

Cilt soyma işlemi olarak da adlandırılan peelingde  amacımız derinin üst tabakasının dökülmesi ve yeni bir tabaka oluşarak cildin kendini yenilemesidir.Bu işlemle cildin üst tabakasındaki lekelenmeler, izler giderilmektedir.Cilt kendini yeniledikçe yüzeydeki  ince kırışıklıklar da azalmaya başlar.

Peeling  amacıyla cildin sorununa yönelik olarak farklı ilaçlar kullanılır. Glikolik asit, kojik asit lekelenmede  ve antiaging  olarak kullanılırken, salisilik asit daha çok akne tedavisinde kullanılır.

Peelingte soyma işleminin derinliği ilacın konsantrasyonuna göre değişir.Cildi orta, yüzeyel yada derin soymak mümkündür. Orta ve yüzeysel soyma işlemi  iki haftada bir yapılırken, derin soyma yılda 1-2 defa yapılabilir.

Orta ve yüzeyel peelingte işlem sonrası  geçici bir kızarıklık oluşurken, derin peelingde uzun sürebilen kızarıklık ödem ve yara oluşabilir.İşlem  sonrası yüze nemlendirici ve yatıştırıcı krem , güneş koruyucu kullanmak gerekir.Sıcak ortamlar ve buharlı banyodan da uzak durulmalıdır.

Peeling  güneşin etkisinden dolayı  leke oluşmaması için yazın uygulanmamalıdır.